קוואלקום מכריזה על טעינה אלחוטית התומכת במכשירים העשויים ממתכת

יצרנית השבבים המובילה קוואלקום מכריזה כי פיתחה טכנולוגיית טעינה אלחוטית שתומכת גם במכשירים העשויים ממתכת. הטכנולוגיה, שעונה לשם WiPower, תומכת בתקן ה-Rezence ונעזרת בתהודה מגנטית על מנת להטעין מכשירים בצורה אלחוטית.

הטעינה האלחוטית צברה תאוצה בשנים האחרונות: הנוחות והפשטות שבה הובילו להטמעתה במגוון סמארטפונים מתקדמים. היא נעזרת במשטח טעינה ובהעברה מגנטית/אלקטרומגנטית כזו או אחרת על מנת לשדר אנרגיה אל סליל הטמון במכשיר ודרכו אל הסוללה. בנוסף לטעינה האלחוטית, עלה גם השימוש במתכת: יצרניות רבות כדוגמת Huawei, HTC ו-Apple משלבות מתכת בעיצוב מכשיריהן על מנת להוסיף יוקרה, עיצוב אלגנטי ותחושת איכות.

למרבה הצער, טעינה אלחוטית ומתכת לא הולכים ביחד. מפתחות או חפצים מתכתיים אחרים בסביבת משטח הטעינה לא הפריעו לטעינה, אך גב ממתכת פשוט לא מאפשר לאנרגיה לעבור. הטכנולוגיה החדשה שפיתחה קוואלקום מסוגלת לעקוף את המתכת ובכך להטעין מגוון רחב יותר של מכשירים. מסיבות פיזיקליות, הטכנולוגיה לא מסוגלת לעקוף מתכות ברזליות (כגון פלדה). עם זאת, היא כן מסוגלת לעקוף מתכות כגון אלומיניום או טיטניום, שנמצאות בשימוש נרחב יותר בסמארטפונים.

תקן ה-WiPower של קוואלקום כבר תומך במכשירים התומכים בתקן ה-Rezence. לצערנו, התקן המוביל כיום בשוק הוא תקן ה-Qi, שנעזר באינדוקציה אלקטרומגנטית ומוטמע כמעט בכל המכשירים התומכים בטעינה אלחוטית. ככל הנראה יעברו עוד מספר שנים עד שנזכה לטעינה אלחוטית מהירה ויעילה בכל סוגי המכשירים.


1700-50-7771
info@LogicPoint.co.il