מדפסות 3D נמצאות בשוק עשרות שנים ומאפשרות למי שמחזיק בהן להדפיס מודלים ומוצרים מפלסטיק או מחומרים אחרים. לפני כמה שנים החלו המדפסות להגיע לעסקים בינוניים וקטנים (למשל, ארכיטקטים או מעצבי מוצר שמבקשים ליצור דגמים ואבות טיפוס במהירות), ובשנתיים האחרונות החלה תנופה משמעותית של כניסת המדפסות גם לשוק הביתי.

אני מחפש משקיע או שותף ברוב המיזם

שלום לכם, שמי אדיר מרגליות.

לאחר חודשיים של שעות תיכנון, הנדסה, למידה בתחום המדפסות 3D החלטתי לייצר מדפסת תלת מימד (מה שאתם רואים למעלה) אשר תענה לדרישות שלא מצאתי בשוק המדפסות התלת מימד.

ישנן מספר בעיות,

  1. מחיר
  2. כל המדפסות שעברתי דרשו רמה מאוד גבוהה של מקצועיות
  3. לא הצלחתי להדפיס רצוף מעולם, פעם הולך פעם לא…
  4. גודל הדפסה קטן מאוד
  5. הרכבת המדפסת מאוד מסורבלת

מדפסת נורמלית אשר יכולה "להדפיס" הייתי אומר 60% מכלל נסיונות ההדפסה שזה לא רע, למי שיש לו זמן ועצבים…מדפסת כזאת עולה בסביבות ה-$1000 בחול. לעומת זאת מדפסות זולות אחרות מדגמים סינים עולות כ-$500, כל זה לפני הרכבת החלקים (הייתי משלם כפול רק לא להרכיב את המדפסת)

לדעתי המדפסת הטובה ביותר בשוק מצד האיכות והעלות היא כמובן ה-ULTIMAKER 2+ אשר מחירה בחול הינו כ-2000 יורו מורכבת ומוכנה להפעלה

רמה גבוהה בתפעול

ככל שתרצו אתם חייבים להיות פקרטים ועם ידיים טובות לרוב המדפסות בשוק, לדוגמא, ישנה בעיה קשה מאוד שפילימט (החוט הפלסטי) לא נתפס טוב על השטח, מה שזה אומר זה שלאחר זמן מה החלק יכול להתנתק והמדפסת לא יודעת להתריע על זה, ואז אם לא עולים על הבעיה סביר להניח שיקרה נזק כלשהו והמדפסת תתקלקל.

זה מה שקרה לי, השארתי את המדפסת להדפיס במשך הלילה לאחר שהכל היה נראה תקין ובבוקר חשכו עיניי, כל המוצר שתוכנן לצאת לפועל נהפך לגוש אחד של פלסטיק מסביב לחלק שמתיך את הפלסטיק וכל העסק נהיה מקשה של פלסטיק אחת כי המדפסת לא מפסיקה לעבוד.

במצב כזה אין הרבה מה לעשות, קודם כל זה לא בעיה של הספק כי אי אפשר להוכיח, שנית החלק שנהרס גרם להשבתה כללית של המדפסת לחודש עד שקניתי חלק חדש והחלפתי את הישן, בדרך כמובן היה עדיף לשדרג את החלק מה שדורש ידע טכני לא קטן.

אז זאת אחת מהבעיות שחייבים לפתור, צריך לאפשר לכל אדם בלי ידע וניסיון לעבוד מול המדפסת!

גודל הדפסה

ככל שגודל ההדפסה גדול יותר, המדפסת צריכה להיות יותר עמידה מאחר והייחס של התזוזות גדול יותר וזה יוצר אי דיוק.

אבל מה לעשות שגם צריך להדפיס חלקים בגודל נורמלי ולא לקנות מדפסת תעשייתית רק בגלל זה.

הרכבה עצמית של המדפסת

לדעתי, לא צריך לתת לאף אחד להרכיב את המדפסת. רוב העולם נוהג למכור את המדפסת במליון חלקים כדי להפחית את העלויות ולזרוק על המשתמש את ההרכבה, מה שנראה כיף בהתחלה…

הסיבה עיקרית שחשוב למכור מדפסת מורכבת היא שהרכבה לא נכונה על ידי הלקוח תייצר בעיות ותמיכה שהיא אפשר לתת בשלט רחוק ובסופו של דבר השם של המדפסת נהרס.

כאשר מרכיבים מדפסת צריך הרבה הרבה זמן ויותר סבלנות מזמן, מה שקשה למצוא היום.

טוב, בגדול נתתי לכם רקע כללי על מה שאני חושב בעולם המדפסות, עכשיו איך אתם משתלבים בתמונה? קודם כל יש לי חברה והכנסה קבועה מה שלא מותיר לי מקום להשקיע במיזם (למרות שהייתי מאוד רוצה לתת לזה פול טיים) אלא אם הייתי מייצר מזה כסף מיידי.

אני מגיע מממספר של תחומים,

  1. מעל 10 שנים בכתיבת תוכנות מהיסוד, כתבתי 3 מערכות FRAMEWORK מלאות לייצירת אתרים, 5 תוכנות של אתרי לידים כולל מערכות כספים, חלוקה של הלידים לחברות וכו. בנוסף ייצרתי מעל 300 אתרי אינטרנט גדולים וקטנים כולל פורטלים ועוד…
  2. מעל 5 שנות ניסיון עם תוצאות בשיווק ואופטמיזציה לאתרים
  3. מספר רב של הנדסה והדמיות תלת מימד בתוכנות סוליד שונות כולל פיתוח וייצור פיזי של עשרות מתקנים עם מאות חלקים
  4. מעל 5 שנים בייצור מערכות שירות עצמי ושילוט דיגיטלי
  5. ייצור אבי-טיפוס ועוד…

אני מחפש משקיע או שותף במיזם אשר יקנה את המוצר והפיתוח שלו העתידי, במילים אחרות אני מוכר את כל הזכויות וממשיך לפתח את המוצר במשכורת חודשית

לפרטים נוספים אשמח לקבוע פגישה בתאום: adir@logicpoint.co.il/.il.il


1700-50-7771
info@LogicPoint.co.il